Skład

Muzycy wchodzący w skład zespołu to absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach z wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, którzy mogą się pochwalić licznymi osiągnięciami na różnych festiwalach, konkursach i koncertach w kraju i za granicą oraz współpracą z wieloma znanymi muzykami na arenie międzynarodowej i ogólnopolskiej, takimi jak: Norbert Blacha, Wojciech Myrczek, Adam Kosewski, K.C Nwokoye, Voices of Discipleship, Katarzyna Piasecka, Andrzej Zarycki, Jarosław Śmietana, Arek Skolik, Tomasz Mucha, Krystyna Prońko, Andy Middleton, Victor Mendoza, Alicja Majewska oraz wielu innych.

 

GOŚĆ SPECJALNY - EDILSON SANCHEZ

 

Urodził się 11 maja 1972 roku w Bogocie. Swój pierwszy instrument muzyczny otrzymał od ojca, który zakochany w rytmach meksykańskich, z myślą o nauce syna, podarował mu gitarę akustyczną. Wraz z najbliższymi przyjaciółmi, Williamem Rojasem oraz Alberto Beto Garcíą założyli swój pierwszy zespół Tiempo de Jazz. W 1996 roku zadebiutowali na scenie przed szeroką publicznością, biorąc udział w Jazz al Parque, pierwszym w Bogocie jazzowym festiwalu.
Edi Sánchez występował również z legendarnymi na kolumbijskiej scenie jazzowej formacjami Séptima Especie, La Moderna oraz z Garujazz, w którym miał okazję grać z tak utalentowanymi muzykami jak Paulem Votteler i Ricardo Barrera. W 1998 roku Edi zakończył studia licencjackie na Narodowym Uniwersytecie Pedagogicznym w Bogocie broniąc pracę dyplomową na temat karaibskiej muzyki kolumbijskiej zwanej porro.
Z czasem, dzięki swojemu rosnącemu doświadczeniu i talentowi Edi był zapraszany do grania w coraz różniejszych stylach i formacjach. Np. z zespołem K-YO reggae band koncertował w niemal całej Kolumbii. I to w sumie dzięki tej grupie kolumbijski muzyk znalazł się w końcu Polsce…
Otóż lider zespołu, Billy Francis, zabrał część ekipy na koncerty do stolicy Indonezji – Jakarty. I to tam, występując na Dalekim Wschodzie Edi poznał Anitę, dziewczynę z Polski… -Polskę kojarzyłem wcześniej głównie z Chopinem. Zauroczony i słowiańskim wdziękiem i opowieściami o Polsce postanowiłem przyjechać i zobaczyć – wspomina Edi.

 

Skład:

Edilson Sanchez - conga, quiro, bongos

Piotr Matusik - piano

Łukasz Kurek - drums

Mateusz Gremlowski - bass